Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Tata are o casa pe baza unei chitanțe de mână și ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Tata are o casa pe baza unei chitanțe de mână și doresc ca ...

Tata are o casa pe baza unei chitanțe de mână și doresc ca acea casa sa o treacă pe numele meu.
Ce trebuie sa fac pentru a putea trece avea casa pe numele meu, acte necesare, sfaturi, etc ?
Casa a fost obținută de la tatăl sau pe baza acelei chitanțe de mână.
Tata mai are doi frați
Frati au semnat ca ii lasă lui casa. Au fost la tribunal și au semnat.
Mergeti la notar dacă aveți toate actele necesare.
Trebuie văzute actele.