Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Semnătură-manipulare/constrangere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Semnătură-manipulare/constrangere

Bună, am de a face cu un polițist ce m-a manipulat/constrâns să semnez un act în defavoarea mea cu scris indescifrabil și fiind grăbit (îmi făceam de mâncare) i-am semnat deși a văzut că încerc 1 min să deslușesc scrisul nu mi-a făcut un rezumat. Nici nu mi-a lăsat nr de tel, nici legitimație nu mi-a oferit, am căutat pe net dar nu găsesc... Ce se poate face de zice legea privind manipularea de a semna ceva în defavoarea persoanei ce semnează ?
Nu se intelege ce ati semnat si nici in ce a constat constrangerea.
Cu o zi înainte am primit noul meu dosar de încadrare în grad de handicap permanent. Am dușman pe taică-meu, care mereu încearcă să-mi pună bețe în roate.

Presupun că a fost referitor că nu prea vreau să ies din casă pe călduri de 50°. Așa m-a întrebat domnul polițist "ar trebui să ies din casă zilnic!". Mi-a mai zis ca aș fi făcut o petiție/plângere, dar eu în urma cu 2 luni aprox am facut
iar eu am cerut lămurire la ultimul lor răspuns deci nici vorbă de plângere și nici nu a venit cu petitia/plângerea xerox-ață. De-asemenea telefonul mi urmărit non-stop de taică-meu (atac cibernetic, probabil și clonat, am lag și nu mi se mișcă ok ca înainte).

Ideea e că dacă exista o lege de vine în ajutorul celor ce semnează sub manipulare sau constrângere psihologica sau celor ce nu își dau în totalitate consimțământul la o semnătură-asta e întrebarea!

Precum și pt urmărite spionaj cibernetic există o lege pt că nu stau în partea lui și am peste 30 de ani!

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Nu se intelege ce ati semnat si nici in ce a constat constrangerea.

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat