Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sunt pensionar la limita de varsta ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sunt pensionar la limita de varsta ...

Buna ziua.
HERMENEANU ION
Sunt pensionar la limita de varsta din septembrie 2019 si lucrez in continure la companie. Pentru recalcularea pensiei dupa 12 luni se va aplica coeficientul plus 50 % la punctajul anual daca v-a fi adoptata o.u.g ?
Este o diferenta intre:
-Sa lucreze dupa pensionare(pensionar).
-Sa lucreze dupa implinirea varstei standard de pensionare(viitor pensionar).