Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general vector fiscal 010
Discuție deschisă în Contabilitate în general

vector fiscal 010

daca am fost inregistrati cu vectorul fiscal la finante cu impozit profit trimestrial si decont de tva trimestrial acum in 2010 mai trebuie sa depunem ceva legat de acest vector? sunt modificari?
multumesc
Multumesc d-nei Magda Staicu ,chiar azi cautam sa vad cum se va declara cifra de afaceri si am gasit urmatorul anunt

[ link extern ]

ne zapacesc de tot .........
Contribuabilii care depun tva lunar, au cifra de afaceri peste 100.000 euro, deci nu au suferit in anul 2009 nici o modificare, trebuie sa depuna instiintare privind cifra de afaceri?
nu , nu depun nici o declaratie
Am o firma cu activitatea suspendata din data de 15.05.2009 si cu regim derogatoriu acceptat pt dec 100 si 300. Restul dec. le-a depus la timp inclusiv bilantul. Va rog sa-mi spuneti dec 010 pana la ce data o poate depune, 25. 01. 2010 sau 25. 02. 2010 ?
Va multumesc.
Pt. FELISANA

Cifra de afaceri s-a solicitat NUMAI celor care SUNT PLATITORI de TVA LA TRIMESTRU.