Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna seara , am înțeles ca in aprilie 2021 s a votat ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna seara , am înțeles ca in aprilie 2021 s a votat scutirea ...

Buna seara , am înțeles ca in aprilie 2021 s a votat scutirea de la plata cheltuielilor de întreținere a copiilor sub 3 ani, cel puțin în Camera Senatului, modificarea a fost publicata în Monitorul Oficial?
Copiii sub 3 ani vor fi din nou scutiti de la plata intretinerii doar dupa ce Parlamentul (si Camera Deputatilor) va adopta propunerea legislativa si aceasta va fi publicata in Monitorul Oficial.

Proiect de Lege pentru completarea articolului 82 din Legea nr.196/2018 privind înfiinţarea, organizarea şi funcţionarea asociaţiilor de proprietari şi administrarea condominiilor
[ link extern ]