Forum Discuţii juridice Executare silită licitatie publica de vanzare
Discuție deschisă în Executare silită

licitatie publica de vanzare

buna ziua. Doresc sa stiu daca creditorul dintr-o executare silita poate sa participe la vanzarea la licitatie a imobilului debitorului, si il poate adjudeca ? este legal acest lucru ?
desigur. cu conditia de mai jos:
(5) Creditorii urmăritori sau intervenienți nu pot să adjudece bunurile oferite spre vânzare la o valoare mai mică de 75% din prețul de pornire a primei licitații.