Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... In 2021 am avut venituri prin PFA până în luna ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

In 2021 am avut venituri prin PFA până în luna august.

Bună ziua. Dacă în 2021 am avut venituri prin PFA până în luna august, iar din septembrie îmi fac SRL, cum se face plata taxelor?

Plătesc 10% pt. PFA raportat la veniturile până în august, respectiv 3% pt. SRL raportat la sept.-dec.?

Mulțumesc!
george-neagu, moderator
La pfa veti depune declaratia unica pentru perioada din acest an iar pentru srl sunt alte declaratii pe care le veti depune pe firma. Da, cu acele impozite diferite asa cum ati scris.