Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. Pentru a reprezenta in proces asociatia de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. Pentru a reprezenta in proces asociatia de proprietari ...

Buna ziua. Pentru a reprezenta in proces asociatia de proprietari , presedintele are nevoie de procura speciala ??? Proces cu terti.

Multumesc
Nu ii trebuie procura notariala.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Este necesara decizia comitetului executiv
Daca presedintele conform 196/2018 cf art 57 alin 1 este mandatata de adunarea generala sa reprezinte asociatia in instanta cu tertii ..de ce mai este nevoie de decizia Comitetului executiv ?
~ Conținut șters la cerere ~