Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Intrerupere contract
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Intrerupere contract

Buna seara, nu gasesc un model de contract pentru a intrerupe un contract de prestari servicii realizare website.
Clientul a ales sa schimbe colaborarea cu o alta firma la cerintele unui prieten, nu au fost motive de nerespectare a contractului sau alte motive de nerespectare a acestuia, iar apoi a cerut ajutor de la noi pentru alte probleme.
Ma poate ajuta cineva cu un model? sau ce sa ar trebui sacontina cat sa nu ii cer daune si sa incheiem contractul de comun acord?

Multumesc!
Robert - Pană, utilizator
Nu există contract de întrerupere a altui contract.
Faceți (dvs. sau clientul) notificare de reziliere a primului contract și încheiați unul nou.

Model de notificare de reziliere ar putea fi acesta:

NOTIFICARE

Subscrisa Societatea Comercială ....................., cu sediul în ........, str. .......... nr. ...., bl. ...., sc. ....., et. ...., ap. ....., sector ...., înregistrată la Registrul Comerţului sub nr. ........, având cod fiscal ......., tel./fax .............., reprezentată prin ...................... în calitate de administrator
Către:
Societatea Comercială ....................., cu sediul în ................., str. .......... nr. ...., bl. ...., sc. ....., et. ...., ap. ....., sector ...., înregistrată la Registrul Comerţului sub nr. ................., având cod fiscal ..........., tel./fax .............., reprezentată prin ..................... în calitate de administrator,

Ca urmare a întârzierilor intervenite în derularea contractului, prin prezenta vă notificăm rezilierea contractului de prestări servicii cu nr. ..... din data de ............. .

Data
S.C. ...................