Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Tulburarea liniștii cu acordul autorităților
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Tulburarea liniștii cu acordul autorităților

Săptămână de săptămână primăria și poliția orașului permite organizarea unor chermeze pe domeniul public sau pe terasele unor cluburi private din mijlocul localității. Decibelii urlă până la 1-2 noaptea fără ca cineva să intervină. Zeci de mii de persoane sunt afectate. Se aplică legea privind tulburarea liniștii publice și în acest caz, care sunt pașii de urmat?
Hobitzi, utilizator