avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti daca un angajat ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti daca un angajat plateste contributii ...

Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti daca un angajat plateste contributii pentru o luna incomplet lucrata (doar 5 zile), dupa care si-a dat demisia?
Multumesc!
Ultima modificare: Duminică, 12 Septembrie 2021
Mariaiu, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:40, 12 Septembrie 2021
Se platesc contributiile aferente perioadei lucrate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata concediu neefectuat in cazul demisiei rakula14 rakula14 Buna ziua, La multi ani! As vrea sa stiu daca am dreptul la plata concediului pe 2011 in cazul in care imi dau demisia azi. Mentionez ca anul fiscal ... (vezi toată discuția)
Plata concediu nastere copil tati (10+5 zile) dupa preaviz demisie sanien sanien Buna ziua. Situatia mea este in felul urmator: la locul actual de munca mi-am dat demisia pe 3 a lunii, dupa cele 20 de zile lucratoare de preaviz ultima zi ... (vezi toată discuția)
Efecte intrerupere munca maria9791 maria9791 Buna ziua, Va rog sa imi clarificati si mie situatia in care ma aflu: lucrez de ani de zile neintrerupt, doresc incetarea contractului de munca prin demisie ... (vezi toată discuția)