Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Trebuie să mă inregistrez că plătitor de TVA la ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Trebuie să mă inregistrez că plătitor de TVA la cerere?

Buna ziua. Daca vreau sa deschid o firma pentru comerț online, cu marfa aprovizionta din China și comercializata SUA către persoane fizice tot online, trebuie să mă inregistrez că plătitor de TVA la cerere?
george-neagu, moderator
Daca marfa nu ajunge in Romania nu trebuie.