avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 548 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Trebuie să mă inregistrez că plătitor de TVA la ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Trebuie să mă inregistrez că plătitor de TVA la cerere?

Buna ziua. Daca vreau sa deschid o firma pentru comerț online, cu marfa aprovizionta din China și comercializata SUA către persoane fizice tot online, trebuie să mă inregistrez că plătitor de TVA la cerere?
Ultima modificare: Joi, 16 Septembrie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 03:26, 2 Octombrie 2021
Daca marfa nu ajunge in Romania nu trebuie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care este monografia contabila si fiscala? daniems_daniems daniems_daniems O societate inregistrata in Romania este platitoare de TVA (microintreprindere). Va desfasura comert online cu amanuntul prin intermediul amazon. Societatea ... (vezi toată discuția)
O societate inregistrata in romania este platitoare de tva (microintreprindere). daniems_daniems daniems_daniems O societate inregistrata in Romania este platitoare de TVA (microintreprindere). Va desfasura comert online cu amanuntul prin intermediul Amazon. Societatea ... (vezi toată discuția)
Lamuriri tva Marius20100 Marius20100 Buna ziua, Voi deschid un magazin online, costituit ca si SRL. Achizitionez marfa de la furnizori din U.E. si SUA si o vand in Romania persoanelor fizice. ... (vezi toată discuția)