avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Salutare , eu și cu fosta prietena , am trăit în ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Salutare , eu și cu fosta prietena , am trăit în concubinaj ...

Salutare , eu și cu fosta prietena , am trăit în concubinaj ,și avem un băiețel în vârstă de 4 luni ,și de la o vreme nu ne mai înțelegem, as vrea sa știu cum se procedează, nu am lovit-o nu i am făcut nimic , am căzut de comun acord ca ,nu se mai poate asa , as vrea sa știu care va fii urmarea , dacă ia apelează la lege , fiin mama singura ,ma vor scoate afara din casa , și o va lăsa pe ia , (menționez chiria este pe numele meu , ia figurează doar ca ,locuiește !
Un sfat mi-ar fi de mare ajutor !
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:01, 17 Septembrie 2021
da, poate obtine in instanta beneficiul contractului de inchiriere cu acordul proprietarului.
dar cum e in chirie acolo, ea poate gasi sa inchirieze si in alta parte, ca tot va trebui sa plateasca.
Ultima modificare: Vineri, 17 Septembrie 2021
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Model antecontract inchiriere hambra hambra unde pot gasii un model antecontract inchiriere??? (vezi toată discuția)
Ajutati-ma cu un sfat lilianton69 lilianton69 Am trait in concubinaj cu barbat 7 ani,avem un copil care e pe numele lui,apoi el a plecat de acasa la alta femeie cu care a trait in ultimii 3 ani,impreuna au ... (vezi toată discuția)
Probleme cu proprietarul la inchirierea unui apartament luciansturz luciansturz Buna ziua, Doresc o parere avizata in legatura cu urmatoarea situatie: O prietena a mea a inchiriat, prin intermediul unei agentii, la inceputul ... (vezi toată discuția)