Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Salutare , eu și cu fosta prietena , am trăit în ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Salutare , eu și cu fosta prietena , am trăit în concubinaj ...

Salutare , eu și cu fosta prietena , am trăit în concubinaj ,și avem un băiețel în vârstă de 4 luni ,și de la o vreme nu ne mai înțelegem, as vrea sa știu cum se procedează, nu am lovit-o nu i am făcut nimic , am căzut de comun acord ca ,nu se mai poate asa , as vrea sa știu care va fii urmarea , dacă ia apelează la lege , fiin mama singura ,ma vor scoate afara din casa , și o va lăsa pe ia , (menționez chiria este pe numele meu , ia figurează doar ca ,locuiește !
Un sfat mi-ar fi de mare ajutor !
da, poate obtine in instanta beneficiul contractului de inchiriere cu acordul proprietarului.
dar cum e in chirie acolo, ea poate gasi sa inchirieze si in alta parte, ca tot va trebui sa plateasca.
gi-jane2, moderator