Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Comisia de receptie a mijloacelor fixe.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Comisia de receptie a mijloacelor fixe.

Unde este precizat ca, comisia de receptie a mijloacelor fixe stabileste durata de folosinta si grupa din care face parte ?
george-neagu, moderator
Trebuie sa fie precizat in decizia de constituire a comisiei de receptie unde sunt trecute atributiile comisiei.
Mai poate fi trecut in regulamentul de functionare al firmei.
Clasificarea si durata de functionare sunt prevazute in Catalogul mijloacelor fixe cf,HG 2139/2004.
Eu am înțeles din întrebare unde se precizează ca comisia stabilește și nu unde este prevazut în legislație care este perioada.