Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Bunica mea a decedat in 1988. Stiam la ora ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Bunica mea a decedat in 1988. Stiam la ora respectiva ...

Buna ziua,
Bunica mea a decedat in 1988. Stiam la ora respectiva ca vanduse casa. Trecand prin fata casei acum, vecinii mi-au spus ca nu locuieste nimeni de 15 ani si ca vanzarea s-ar fi dovedid nelegala.
Puteti sa ma indrumati pentru primele demersuri ce ar trebui facute pentru a sti cui ii apartine casa acum?
Va multumesc
Puteti solicita informatii la taxe si impozite, cadastru, camera notarilor publici.
Trebuie sa prezentati o dovada ca sunteti nepoata, certificat de nastere, casatorie, carte de identitate, parinti, nepoti.
Va multumesc este foarte clar. Va doresc o zi buna