Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna ziua, Se poate face transferul unui functionar ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna ziua, Se poate face transferul unui functionar public de ...

Buna ziua,
Se poate face transferul unui functionar public de executie inspector asistent (specializare constructii) pe un post - personal civil vacant de execuție - Referent de specialitate (similar,tot specializare constructii) la MAPN cu domeniul de constructii ?
Nu se poate efectua un astfel de transfer. Postul trebuie sa fie tot de functionar public.