Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Eu și soțul vrem sa impărtim bunurile acumulate in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Eu și soțul vrem sa impărtim bunurile acumulate in timpul ...

Eu și soțul vrem sa impărtim bunurile acumulate in timpul căsatoriei la un notar.
El acceptă soluția ca să vindem casa și să împărtim banii si pământul .Nu inteleg cum ne va pune notarul in posesie cu bunurile pe fiecare.
Și alta problema ar fi ca bănuiesc că soțul nu este sincer si nu va respecta actul notarial semnat,adică va refuza sa vândă casa.
Luni tb sa mergem la notar si nu stiu ce să fac sau cum sa fac.
Bănuiesc ca-i e teama de eventualitatea unui divort și nu vrea să primesc ceva ,deși bunurile sunt agonisite împreună,având servici amândoi.
Sper ca ati inteles ce-am vrut să explic.
Multumesc!
pai, nu e cazul sa mai mergeti in faza asta la notar, divortati sau nu.
gasiti clienti, vindeti impreuna, impartiti bani, divortati si nu aveti ce partaj sa faceti.