Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... As dori sa lucrez în salon, sa îmi închiriez ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

As dori sa lucrez în salon, sa îmi închiriez scaunul.

Bună ziua, ajutati-ma va rog.
Am o diploma de manichiurista nu este acreditată, as dori sa lucrez în salon sa îmi închiriez scaunul, cu ce as putea sa încep? Care sunt pași? Ce cheltuieli voi avea? Cât de mari? Va mulțumesc pentru răspuns.
george-neagu, moderator
In primul rand, ar trebui sa deveniti titular PFA/Intreprindere Individuala, dupa care sa incheiati un contract de inchiriere.