avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... BUNA ZIUA, POT SA DAU UNEI PERSOANE FIZICE UN IMPRUMUT ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

BUNA ZIUA, POT SA DAU UNEI PERSOANE FIZICE UN IMPRUMUT DE 20000 ...

BUNA ZIUA,
POT SA DAU UNEI PERSOANE FIZICE UN IMPRUMUT DE 20000 EURO?
CUM PROCEDEZ PENTRU A NU PIERDE SAU POATE UN CAZ DE DECES
MULTUMESC
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 18:20, 26 Septembrie 2021
Puteti face un act notarial in care sa mentionati toate posibilitatile, termene, giranti, etc.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
pt suma asta, sa puneti impoteca imobiliara. Daca nu are bunuri in proprietate si /sau nu accepta ipoteca,, nu dati bani imprumut

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Imprumut cu garantie ipotecara DianaPopovici DianaPopovici Buna! In decembrie 2009 am imprumutat o prietena cu suma de 38.000 euro, cu act notarial, contract de imprumut cu ipoteca de rang 1, urmand ca suma sa-mi fie ... (vezi toată discuția)
Imprumut intre doua persoane fizice 25z 25z urmeaza sa dau un imprumut la o persoana fizica .fiind vorba de o suma destul de mare as vrea cateva sfaturi.suma urmeaza sa fie returnata in urmatoarele 4 ... (vezi toată discuția)
Garantii notariale catalinpopa catalinpopa Va rog sa ma sfatuiti cum sa procedez, cineva ma roaga cu disperare sa-l imprumut cu suma de 4 000E pentru un an cu garantie notariala, va rog sa-mi spuneti ce ... (vezi toată discuția)