Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara. Daca un imobil are magazine la parter ce ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara. Daca un imobil are magazine la parter ce cheltuieli ...

Buna seara. Daca un imobil are magazine la parter ce cheltuieli de intretinere trebuie sa plateasca ? Dar la reparatii ? Multumesc
Se delimiteaza aria pe care o ocupa si se stabilesc cotele de participare. In mod normal se stabileste o conventie intre magazin si asociatie si apar pe lista doar sumele convenite.
Reparatia acoperisului priveste pe toata lumea, inclusiv magazinele.
Dr.Virgil Dan Amza, Evaluator
Multumesc mult pentru raspuns !
Studiati atent disp L nr 106/2018
Se calculeaza lunar cote parti comune si individuale
Cei de la parter au obligatia sa contribuie la reparatii functie de cota indiviza