Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cum radiez un autoturism avand hotarare judecatoreasca
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cum radiez un autoturism avand hotarare judecatoreasca

Am vandut un autoturism iar cumparatorul nu a inmatriculat-o pe numele sau. Acum am o hotarare judecatoreasca in care cumparatorul este obligat sa isi inmatriculeze masina pe numele sau. Eu ce trebuie sa fac?
Manuela Rășină, administrator
Eu am scos autoturismul de pe numele meu de la Primărie. Nu mai plătesc impozit pentru el. Dar cumpărătorul nu-și cumpără rovinietă. Am anulat 2 amenzi până acum și bănuiesc că voi mai face asta.