Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare pensionar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare pensionar

Buna ziua,
O firma de constructii doreste sa angajeze un pensionar cu 2 h/zi. Poate beneficia de facilitati daca salariul va fi in cuantum de 750 lei, sau trebuie angajat cu salariul de incadrare de 3000 lei brut?

Multumesc anticipat!
MariaRamona, utilizator
Trebuie angajat cu salariul de incadrare de 3000 lei brut.