Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Plata in banca in numele altei persoane ? Exista un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Plata in banca in numele altei persoane ? Exista un contract ...

Plata in banca in numele altei persoane ? Exista un contract de vanzare cumparare intre o ruda si mama mea. Mama mea cumpara partea rudei ( teren si casa ) Eu sunt imputernicita sa ma ocup de plati, in speta, plata sa se faca la mine in cont. Numai ca mama nu are cont. Intrebarea este : poate altcineva sa plateasca in numele mamei in contul meu , care sunt mandatara ? Multumesc
daca mama cumpara, ce bani sa primiti ?
Este partea verisorului de la care am procura, sa ma ocup de vanzare si primirea banilor in cont. Trebuie demonstrat la notar ca s-a facut plata si banii au intrat in cont.
mama poate depune banii in contul dvs si dvs sa ii virati catre var