Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna seara, Am si eu o problema cu vecinul de desupra. ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna seara, Am si eu o problema cu vecinul de desupra. Mereu ...

Buna seara,

Am si eu o problema cu vecinul de desupra. Mereu cand trece imi scuipa pe usa de la intrare a apartamentului in care locuiesc. Am reusit sa il inregistrez de cel putin 10 ori si am dus aceste dovezi la politie, dar se pare ca nu am rezolvat nimic. El scuipa in continuare pe usa. Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Ce pot face in acest caz ca sa nu mai faca asta. Va multumesc anticipat
Daca amiabil nu se poate, si daca politia nu gaseste o incadrare juridica pentru fapta, atunci va ramane instanta de judecata privind acest delict civil.