Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună Ziua, mă Scuzați, M-am costituit parte civilă ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună Ziua, mă Scuzați, M-am costituit parte civilă la penal ...

Bună Ziua, mă Scuzați, M-am costituit parte civilă la penal cu aceleași despăgubiri de la cauza civilă dar cu sume diferite. Cauza penală se alătură cauzei civilă sau cauza civilă se alătură cauzei penală sau fiecare se judecă separat?
Cauza civilă poate să solicite să fie alăturat Dosarul penal la Cauza civilă?
Bună Ziua, nu vă scuzăm, În ce faza se afla cele doua cauze si, daca s-a ajuns pe rolul instantei, care a fost prima?
Amândouă sunt în fază de Judecată și au început în aceeași perioadă.

trandafir2 a scris:

Bună Ziua, nu vă scuzăm, În ce faza se afla cele doua cauze si, daca s-a ajuns pe rolul instantei, care a fost prima?