avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 615 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună Ziua, mă Scuzați, M-am costituit parte civilă ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună Ziua, mă Scuzați, M-am costituit parte civilă la penal ...

Bună Ziua, mă Scuzați, M-am costituit parte civilă la penal cu aceleași despăgubiri de la cauza civilă dar cu sume diferite. Cauza penală se alătură cauzei civilă sau cauza civilă se alătură cauzei penală sau fiecare se judecă separat?
Cauza civilă poate să solicite să fie alăturat Dosarul penal la Cauza civilă?
Cel mai recent răspuns: flame77 , utilizator 17:43, 25 Octombrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Bună Ziua, nu vă scuzăm, În ce faza se afla cele doua cauze si, daca s-a ajuns pe rolul instantei, care a fost prima?
Amândouă sunt în fază de Judecată și au început în aceeași perioadă.

trandafir2 a scris:

Bună Ziua, nu vă scuzăm, În ce faza se afla cele doua cauze si, daca s-a ajuns pe rolul instantei, care a fost prima?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendarea judecarii cauzei Geocri7 Geocri7 Buna ziua. As dori sa solicit instantei suspendarea judecarii cauzei (litigiu cu Anaf, contestatie la executare, accesorii, faza fond) pana la solutionarea ... (vezi toată discuția)
Litispendenta vs conexitate goldfish goldfish buna seara! va rog sa-mi spuneti care este difernta dintre conexitate si litispendenta in materia civila.:\"> merci (vezi toată discuția)
Dosar penal ContSters154030 ContSters154030 Va rog mult as avea citeva intrebari ref la Partea vatamata dosar penal fara aparator,,lipsa bani = 1.In calitate de \"\"parte vatamata\"\" sint ... (vezi toată discuția)