Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ajutor! Am o prietena care trimis niste poze/vid ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ajutor! Am o prietena care trimis niste poze/vid indecente(pozele ...

Ajutor!
Am o prietena care trimis niste poze/vid indecente(pozele cu ea dezbracata doar in partea de sus si videourile cu ea facand twerk) unei fete de 14 ani (ea fiind mai mica decat ea) cu care a fost prietena ONLINE cu ea de 9 luni si a facut screen shot-uri si a aratat la prieteni FARA ACORDUL EI iar unul dintre acei prieteni al ei va posta pe twitter! Tatal este foarte strict si nu ar vrea sa afle,ce sa faca?
Apropo si prietena mea are poze cu acea fata!
"unul dintre acei prieteni al ei" care va posta pe twitter, va avea dosar penal, cu toate consecintele,
Iar tatal ei , trebuie sa se implice si sa anunte politia, cat mai urgent.