avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... GDPR: Stocare buletin de catre asociatia de locatari?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

GDPR: Stocare buletin de catre asociatia de locatari?

In vederea inscrierii intr-o asociatie noua de locatari mi s-a solicitat copie dupa buletin. Este legal conform GDPR?
Ultima modificare: Duminică, 17 Octombrie 2021
fiordul, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 19:38, 17 Octombrie 2021
da
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Este legal ,deoarece datele proprietarilor trebuiesc consemnate in cartea de imobil,accesibila inclusiv autoritatii politiei

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asociatia de locatari cere copie dupa buletin sau certificat de nastere al tuturor locatarilor Vasi09 Vasi09 Buna ziua, asociatia de locatari din care fac parte cer copii dupa actele de identitate: \"Conform Legii 196/2018 toate persoanele care locuiesc in acest ... (vezi toată discuția)
Are dreptul administratorul sa detina copie a actului de identitate al unui chirias? Allyne3 Allyne3 as vrea si eu sa stiu in baza carui act normativ are dreptul administratorul sa detina copie a actului de identitate al unui chirias (vezi toată discuția)
Este obligatorie inscrierea in asociatia de proprietari? ce acte ... CBM CBM Este obligatorie inscrierea in asociatia de proprietari? Ce acte sunt necesare pentru inscrierea in asociatia de proprietari? Poate un proprietar să refuze ... (vezi toată discuția)