Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... GDPR: Stocare buletin de catre asociatia de locatari?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

GDPR: Stocare buletin de catre asociatia de locatari?

In vederea inscrierii intr-o asociatie noua de locatari mi s-a solicitat copie dupa buletin. Este legal conform GDPR?
fiordul, utilizator
da
Este legal ,deoarece datele proprietarilor trebuiesc consemnate in cartea de imobil,accesibila inclusiv autoritatii politiei