Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cine este reprezentantul unui tânăr 25 ani cu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cine este reprezentantul unui tânăr 25 ani cu handicap grav? ...

Cine este reprezentantul unui tânăr 25 ani cu handicap grav? Menționez ca părinții mei l-au înfiat acum 6 ani. Pana acum a avut impozitul pe clădire scutit datorita handicapului pe care acesta are, începând cu acest an nu i s-a mai dat scutire impozit casa, doar la rovigneta și impozitul la mașină au fost scutite. Acum am înțeles ca trebuie sa ceara în tribunal judecare pentru a fi declarata mama reprezentant legal al fratelui meu vitreg, al fiului ei adoptat? Nu intra toate aceste scutiri la un loc? Trebuie sa fie casa de fapt pe numele lui? Are handicap grav, nu face nimic singur, nu e deplin cu capul, nu sta decât supravegheat de părinți, insotit tot timpul de ei.
PANITA ROXANA, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~