Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Beneficiez de pensie de urmas. Am primit de curand ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Beneficiez de pensie de urmas. Am primit de curand decizie privind ...

Beneficiez de pensie de urmas. Am primit de curand decizie privind recalcularea pensiei si imi arata ca s-a micsorat. Din ce stiam ar fi neconstitutional scaderea pensiei. In decizie scrie ca diminuarea e 0%.
Eu cred ca vorbiti de pensia pe contributivitate ce face parte din indemnizatia minima pentru pensiponari.
Adica cea care se calculeaza pe punctaj mediu anual.
Veniti cu date concrete.
Daca nu este cum spun eu, contarziceti-ma prin cele doua punctaje medii anuale cu toate cifrele de dupa virgula.
-Punctajul mediju anual cu pensia mai mare.
-Punctajul mediu anual al pensiei diminuate.