Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Putem vinde apartamentul moștenit dacă unul din ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Putem vinde apartamentul moștenit dacă unul din frați are ...

Putem vinde apartamentul moștenit dacă unul din frați are datorii la primărie pe apartamentul lui
Pentru intocmirea actului de vanzare cumparare se prezinta si un certificat fiscal, emis de Primarie, privind toti coproprietarii. Deci, daca mostenirea a fost deja acceptata de frate si dezbatuta, iar acum este si acesta coproprietar nu mai aveti cum sa vindeti cata vreme acesta nu isi achita toate debitele restante fata de bugetul local.