Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Sunt studenta la medicina in ultimul an si ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Sunt studenta la medicina in ultimul an si sunt însărcinată, ...

Buna ziua! Sunt studenta la medicina in ultimul an si sunt însărcinată, urmează să nasc în perioada Crăciunul.
Urmând o facultate cu studiile la zi pot lua prenatal si postnatal plătit de stat? Deoarece cartea mea de munca merge făcând facultatea ,chiar daca nu sunt angajată.
Multumesc pentru eventualele răspunsuri.
Cum merge "cartea de munca", daca nu sunteti angajata ?
Facultatea se pune la vechime în câmpul muncii ,eu dupa ce termin facultatea în cartea de munca o sa am trecuți 6 ani.

Cornel Vasile a scris:

Cum merge "cartea de munca", daca nu sunteti angajata ?

Facultatea nu se pune la vechimea in munca ... vi se adauga , intrucat sunt cursuri de zi, doar ca stagiu asimilat la pensie.

obs.
Nu mai citati raspunsurile . Apasati direct RASPUNDE.
Cornel Vasile, Consilier juridic