avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 431 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociația a venit cu Președintele și ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociația a venit cu Președintele și administratorul în casa ...

Asociația a venit cu Președintele și administratorul în casa să vadă apometrele erau defecte,instalația la căldură e rece am un calorifer e demult am făcut aerisirea nimic mia zis administratorul e ilegal caloriferul trebuie model apa urca rece pe tur rece,in dormitor sa blocat ușa mia zis trece în proces verbal nu am lăsat-o în dormitor să vadă
Mia zis trece în proces verbal nu am lăsat-o în dormitor.furnizorul cînd a venit anul trecut a făcut proces verbal a scris nu am calorifer in dormitor.
Procesul verbal unde îl contestez cînd îl semnez la asociatie la Primărie.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 14:25, 20 Octombrie 2021
n-am inteles mai nimic !...
Magie1 a scris:
Procesul verbal unde îl contestez cînd îl semnez la asociatie la Primărie.

La instanta de judecata. Insa, dupe ce scrieti si dvs ce obiectiuni si comentarii aveti.
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
:) e simplu
- are apometrele defecte de cand lumea si doreste sa plateasca 6mc pt 2 persoane
- nu ii merg caloriferele care sunt modificate si probabil inversat turul cu returul
- mai are ceva dubios prin dormitor si a gasit motiv ca e usa blocata(probabil si-a demontat caloriferul la vizita furnizorului ca sa primeasca vreo reducere si apoi a instalat cine stie ce traznaie)

practic pe scurt, daca se poate sa nu plateasca apa si caldura ar fi ideal

Care este temeiul legal pentru care intentionati contestarea PV?
Aveati dreptul la momentul cand s-a incheiat PV sa consemnatii obiectiuni

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Președintele asociației cu administratorul vor să vadă apometrele ... Magie1 Magie1 Președintele asociației cu administratorul vor să vadă apometrele daca corespunde cu ce declar la asociație. Am declarat cite 6 MC de apa pe lună la 2 ... (vezi toată discuția)
Eu eram scăzut la căldură de asociație, plăteam 15 mp trecea ... Magie1 Magie1 Eu eram scăzut la căldură de Asociație plăteam 15 mp trecea țeavă prin casa,Asociația îmi zice adu furnizorul sa constate că nu ai căldură să ... (vezi toată discuția)
Ultim etaj cu calorifere reci sau slab incalzite adrhc adrhc Buna ziua, locuiesc in Bucuresti, sector 5 la et.8 (ultimul). Dintotdeauna (10 ani) de cand locuiesc in actualul apartament caloriferele am observat ca se ... (vezi toată discuția)