Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociația a venit cu Președintele și ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociația a venit cu Președintele și administratorul în casa ...

Asociația a venit cu Președintele și administratorul în casa să vadă apometrele erau defecte,instalația la căldură e rece am un calorifer e demult am făcut aerisirea nimic mia zis administratorul e ilegal caloriferul trebuie model apa urca rece pe tur rece,in dormitor sa blocat ușa mia zis trece în proces verbal nu am lăsat-o în dormitor să vadă
Mia zis trece în proces verbal nu am lăsat-o în dormitor.furnizorul cînd a venit anul trecut a făcut proces verbal a scris nu am calorifer in dormitor.
Procesul verbal unde îl contestez cînd îl semnez la asociatie la Primărie.
n-am inteles mai nimic !...
Magie1 a scris:
Procesul verbal unde îl contestez cînd îl semnez la asociatie la Primărie.

La instanta de judecata. Insa, dupe ce scrieti si dvs ce obiectiuni si comentarii aveti.
:) e simplu
- are apometrele defecte de cand lumea si doreste sa plateasca 6mc pt 2 persoane
- nu ii merg caloriferele care sunt modificate si probabil inversat turul cu returul
- mai are ceva dubios prin dormitor si a gasit motiv ca e usa blocata(probabil si-a demontat caloriferul la vizita furnizorului ca sa primeasca vreo reducere si apoi a instalat cine stie ce traznaie)

practic pe scurt, daca se poate sa nu plateasca apa si caldura ar fi ideal

Care este temeiul legal pentru care intentionati contestarea PV?
Aveati dreptul la momentul cand s-a incheiat PV sa consemnatii obiectiuni