Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Modalitatea de achizitionare a unui domeniu pe ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Modalitatea de achizitionare a unui domeniu pe internet.

Buna seara. As avea cateva intrebari vizavi de modalitatea de achizitionare a unui domeniu pe internet si anume:
1. Trebuie ca domeniul sa fie achizitionat(platit) folosind cardul firmei(sunt administrator/asociat) sau pot plati si cu cardul personal?
2. Este obligatorie adaugarea codului intracomunitar de TVA pentru achizitie indiferent cu ce card platesc?

Multumesc.
george-neagu, moderator