avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Modalitatea de achizitionare a unui domeniu pe ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Modalitatea de achizitionare a unui domeniu pe internet.

Buna seara. As avea cateva intrebari vizavi de modalitatea de achizitionare a unui domeniu pe internet si anume:
1. Trebuie ca domeniul sa fie achizitionat(platit) folosind cardul firmei(sunt administrator/asociat) sau pot plati si cu cardul personal?
2. Este obligatorie adaugarea codului intracomunitar de TVA pentru achizitie indiferent cu ce card platesc?

Multumesc.
Ultima modificare: Miercuri, 20 Octombrie 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Plata tva pentru achizitie intracomunitara jamaykablack jamaykablack Detin o intreprindere individuala neplatitor de TVA, am achizitionat un utilaj agricol (o semantoare 20.000€) prin achizitie intracomunitara, pentru a face ... (vezi toată discuția)
Cum se inregistreaza in contabilitate un domeniu pe internet? corina61 corina61 Am achizitionat un domeniu pe internet, unde avem un site de prezentare. Cum se inregistreaza in contabilitate aceasta achizitie? Este o achizitie ... (vezi toată discuția)
Import din china in romania, export catre spania AndreeaPralea AndreeaPralea Buna seara! As vrea sa imi infiintez o firma care sa importe telefoane din China si sa exporte mai departe in Spania. Pot sa fiu din primul exercitiu ... (vezi toată discuția)