Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara! Dacă șoferul a trecut in Austria cu 20 ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara! Dacă șoferul a trecut in Austria cu 20 min înainte ...

Buna seara! Dacă șoferul a trecut in Austria cu 20 min înainte de ora 00:00(19.08) iar vigneta a fost achiziționata imediat in 20.08, pentru cele 20 de minute tranzitate pe teritoriul austriac se va primi amenda? Menționez ca vigneta a fost achiziționata online iar șoferul nu a foat oprit de niciun echipaj de poliție.
Daca a fost inregistrat de sistemul video de verificare vinieta in intervalul acela de 20 de minute, probabil se va primi amenda.
latka, moderator