Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. O salariata aflata in concediu ingrijire ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. O salariata aflata in concediu ingrijire copil se ...

Buna ziua.
O salariata aflata in concediu ingrijire copil se va intoarce la locul de munca si astfel va inceta suspendarea cim. Din motive economice, tehnologice si structurale angajatorul doreste sa o treaca in somaj tehnic (in perioada in care a fost in cic in departamentul din care face parte a ramas doar ea) Este posibil sa o treca in somaj tehhnic din a doua zi de cand reincepe activitatea si daca da, care ar fi perioada maxima?
Multumesc
Da, este posibil sa o treca in somaj tehhnic din a doua zi de cand reincepe activitatea ... nu exista text de lege care sa impuna o perioada minima sau maxima
Multumesc