avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, am cumpărat un apartament în timpul ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, am cumpărat un apartament în timpul căsătoriei ...

Bună ziua, am cumpărat un apartament în timpul căsătoriei cu banii proveniți din vinderea altui apartament care era doar al soțului, ce drepturi am ținând cont ca la mijloc sunt 2 copii minori
Ultima modificare: Vineri, 22 Octombrie 2021
Victoria2000, utilizator
Cel mai recent răspuns: Sobolan de tomberoane , utilizator 00:25, 24 Octombrie 2021
Nu are doamna, un contract de vanzare cu care sa dovedeasca ca a vandut casa ?
E cam incurcati.nu cred ca vandut ceva fara acte si a cumparat fara acte?!
Apoi , pe langa faptul ca poate dovedi si legal, poate aduce martori care sa confirme.
O sa spuneti si eu o sa zic ca minte.
Apoi judecatorul o sa spună l ati cumpărat in timpul casatoeiei si ati 0articipat cu 50%? Dovediti....


Puteti sa aveti 10 copii, bunul dobandit chiar si in timpul casatoeiei nu are legatura cu cati copiii aveti impreuna.
Copiii nu au nici un drept, decat dupa moartea voastra, cat e jn viata parinteke poate sa faca cu bunul lui ce vrea nu are nici o abligatie fata de copiii, decat morala.

Asa ca mare grija, nu ati participat cu nimic...cu nimic o sa plecati.
Ultima modificare: Duminică, 24 Octombrie 2021
Manuela Rășină, administrator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj cosmariama cosmariama buna, Mai pot sa deschid proces pentru partaj , a unui imobil care a fost bun comun, a fost vandut cu 1 luna inainte de divort,si banii fiind in locuinta ... (vezi toată discuția)
Apartament cumpãrat înaintea cãsãtoriei - obiect de partaj? idsix idsix Am o locuinţă în proprietate, achitată integral si intenţionez să mă căsătoresc. Întrebări: 1. În cazulunui divort, locuinţa - proprietatea mea, ... (vezi toată discuția)
Divorț și partaj judiciar Octavia79 Octavia79 Am o problema destul de grava, și un sfat mi ar fi de mare folos. Am înaintat actele de divorț cu soțul meu din motive adunate și readunate nu vorbim de ... (vezi toată discuția)