Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Doresc sa știu pași ce trebuiesc urmați în ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Doresc sa știu pași ce trebuiesc urmați în efectuarea unei ...

Doresc sa știu pași ce trebuiesc urmați în efectuarea unei succesiuni
NU mai postati mesaje consecutive, pt a completa un mesaj, apasa pe modifica.

daca nu va intelegeti, veti dezbate succesiunea in instanta si veti plati si cheltuieli de judecata daca pierdeti procesul.
Fiecare face ce vrea cu mostenirea/bunurile lui... Nu mereu viata este dreapta...
Cat despre mostenire... luati legatuura cu notarul in cauza si dati o declaratie de acceptare a mostenirii..

Succesiunea o pot face si fara acordul dvs., prin instanta... puteti sa nu faceti nimic si sa vedeti cum evolueaza situatia, primiti vreo citatie sau nu...