Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... diurna vs telemunca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

diurna vs telemunca

Buna ziua,

Va rog sa imi spuneti daca pentru un angajat aflat in telemunca se poate acorda diurna si costuri cazare ?Si daca nu se poate, atunci care e varianta pentru a se putea acorda?
Mutumesc pentru raspuns!

Cum in proaspata D112 pentru Ianuarie 2023 se declara mai nou si ajutorul de telemunca, pe langa veniturile impozabile si neimpozabile aferente diurnei, ma gandeam sa nu fie vreo problema in acest sens, de cumul de venit diurna+telemunca pentru aceeasi zi a telesalariatui,
Nu am gasit nicio prevedere sa interzica acest cumul de venit...asa ca am aplicat Legea 81/2018.
ec1konta, utilizator