Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, In cazul unei asociatii in care absolut ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, In cazul unei asociatii in care absolut nimeni nu ...

Buna ziua,
In cazul unei asociatii ion care absolut nimeni nu doreste sa fie presedinte al asoc, cum se procedeaza?
raspunsul este foarte simplu - pana la urma trebuie sa se sacrifice cineva!
Depinde in ce situatie va aflati, explicatii gasiti aici:
[ link extern ]
latka, moderator
Atributiile presedintelui de asociatie pot fi preluate provizoriu prin rotatie de fiecare membru al comitetului executiv sau intreg comietul executiv poate decide sa asigure perioada pana la alegerea unui reprezentant legal
va rog sa intelegeti ca nu vrea nimeni, absolut nimeni.
ce sa mai zic de comitetul asoc....!!!!!! nici atat.
ma aflu in aceasta situatie.
ideal ar trebui sa imi dau si eu demisia,