avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 516 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Durata de timp pentru care este necesara pastrarea ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Durata de timp pentru care este necesara pastrarea contractelor intr-o companie?

Buna ziua.
Care este actul normativ care reglementeaza durata de timp pentru care este necesara pastrarea contractelor intr-o companie? (ma refer la contracte de achizitii, contracte de prestari servicii etc.) Multumesc.
Ultima modificare: Vineri, 22 Octombrie 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Facturi fara contract-practica instantelor? Sunt consilier juridic la o companie de publicitate si urmatoarea situatie: am prestat servicii de publicitate de mai multe ori unei societati comerciale si, ... (vezi toată discuția)
Buna seara! va rog sa imi spuneti daca intr-un contract sectorial ... Claudia 07 Claudia 07 Buna seara! Va rog sa imi spuneti daca intr-un contract sectorial de prestari servicii achizitorul se schimbă (unitatea intra in lichidare si se preia totul ... (vezi toată discuția)
Conventie ssm Frantzy16 Frantzy16 Buna ziua, imi puteti spune va rog cand este necesara atasarea unei conventii SSM si SU la un contract? Multumesc anticipat (vezi toată discuția)