Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua .Vin cu un subiect destul de delicat si as ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua .Vin cu un subiect destul de delicat si as dori sa ...

Buna ziua .Vin cu un subiect destul de delicat si as dori sa apelez la ajutorul vostru .In urma cu cateva luni pe cand eram intr-o relatie ,am dat imprumut o suma de 2000 de Euro fostului meu iubit ,facand imprumutul doar verbal si nu cu un act notarial semnat .Intre timp ne-am despartit iar domnul acuzat a spus ca imi va inapoia banii intr-o luna ,drept ceea ce nu s-a intamplat .Data scadenta a fost 31 August .Am doar mesaje si doar o inregistrare ce atesta faptul ca are sa imi dea bani .Am vorbit cu avocata si mi-a zis sa actionez Penal pentru inselaciune .As dori sa stiu si eu daca sa inaintez acest proces sau sa il inchid ?Avand in vedere ca alte dovezi nu am .Multumesc frumos .
Nu este nicio inselaciune, este un litigiu civil, chiar dvs ati spus ca ati dat bani imprumut.
Inteadevar ,asta am spus si Doamnei avocate .ca dura destul de mult procesul recuperarii ai sumei .Am dat cu imprumut dar imi pot lua gandul de la bani .Ca asa o sa ma tarasc prin instante cu el .

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Nu este nicio inselaciune, este un litigiu civil, chiar dvs ati spus ca ati dat bani imprumut.