Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara!

Absolvirea Școlii Doctorale în Științele Educației pe domeniul managementului educațional îmi permite obținerea îndemnizației dacă sunt profesor pentru învățământul primar și nu intenționez să ocup o funcție de conducere?
adrianamarinescu.40@yahoo.com, utilizator
Personalul care deține titlul științific de doctor beneficiază de o indemnizație lunară pentru titlul științific de doctor în cuantum de 50% din nivelul salariului de bază minim brut pe țară garantat în plată, dacă își desfășoară activitatea în domeniul pentru care deține titlul.