Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna, va rog, cum se recupereaza concediu de odihna ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna, va rog, cum se recupereaza concediu de odihna necuvenit ...

Buna, va rog, cum se recupereaza concediu de odihna neecuvenit la un angajat, care are cim-ul incetat, ( a fost data afara ptr. absente nemotivate) suma se trece in nota de lichidare? se face decizie de imputare? cum se procedeaza. multumesc frumos.
Se actioneaza in instanta sau se apeleaza la mediere sau coniliere.