Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Fostul soț nu plătește pensia alimentara convenita ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Fostul soț nu plătește pensia alimentara convenita prin act ...

Fostul soț nu plătește pensia alimentara convenita prin act notarial, la data limita stabilita, adică pana în 15 ale lunii. Ce metode exista sa plătească?
Dacă ajunge sa își piardă salariul, sa nu mai fie angajat, pensia rămâne obligatorie?
Mulțumesc
plateste macar pana la sfarsitul lunii ? nu prea aveti ce-i face, nu se justifica o executare silita, poate nici el nu ia salariul cand ar trebui
da, ramane obligatorie, asta pana face cerere la instanta sa hotarasca sa plateasca raportat la minim pe ec