Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Dacă am contract pe casa, cu credit, trebuie sa ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Dacă am contract pe casa, cu credit, trebuie sa întreb banca ...

Dacă am.contract pe casa, cu credit, trebuie sa întreb banca dacă doresc sa fac buletin, deci domiciliu pe aceeași locație?
În plus, este și un uzufructuar.
Trebuie cerut acordul vreunuia sau nu și sub ce firma?
Separat, dacă în perioada celor 10 ani cat e valabil buletinul persoanei pe aceasta adresa, nu ma vreau sa acord domiciliu, se poate retrage acordul? În ce cazuri? Sub ce forma?
Mulțumesc
E necesar acordul uzufructuarului si nubii puteti retrage acordul pt buletin.