Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua.Am cumpărat o mașină din Belgia de la o ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua.Am cumpărat o mașină din Belgia de la o persoană ...

Buna ziua.Am cumpărat o mașină din Belgia de la o persoană cetățean belgian ,care o avea de un an jumătate.Masina avea car pass valabil in Belgia dar la rar au respins-o pe motiv că seria poansonata pe caroserie era suspectă ai nu corespunde cu celelalte serii de pe mașină.Ulterior am descoperit că așa e ,pare a fi făcută din 2 mașini și a fost înmatriculată în Belgia fiind adusă din Italia(probabil acolo au făcut-o).Ce pot sa fac și care ar fi procedura să recuperez banii de la vânzător.Trebuie sa apelez la un avocat ,sa fac o plângere în România sau în Belgia? Vânzătorul zice că nu știe nimic de lucrul asta.Cum au reușit să înmatriculeze mașina în Belgia?
Lilik80, utilizator
e o problema care trebuie rezolvata in Belgia.
Cunoști vreun căz asemănător?

adriandimitriu a scris:

e o problema care trebuie rezolvata in Belgia.

Lilik80, utilizator