Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am fost depistat fara rovinieta in 26.07.2021 iar ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am fost depistat fara rovinieta in 26.07.2021 iar constatarea ...

Am fost depistat fara rovinieta in 26.07.2021 iar constatarea contraventiei a fost facuta in 06.10.2021, procesul verbal primind-ul in 27.10.2021. Este corect, TREBUIE SAU NU PLATITA AMENDA ? MULTUMESC
Este corect, constatarea (si aplicarea sanctiunii) se poate face in maxim 4 luni si comunicarea in maxim 2. Trebuie platita amenda.
[ link extern ]