avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 800 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce consecinţe are , nepronunţarea instanţei pe ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce consecinţe are , nepronunţarea instanţei pe cererea incidentală? ...

Ce consecinţe are, nepronunţarea instanţei pe cererea incidentală?
(În recurs)
Ultima modificare: Joi, 4 Noiembrie 2021
Ioan Victor, utilizator
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 12:30, 28 Noiembrie 2021
Ce fel de incidentala?
Recurs dupa decizie sau recurs dupa sentinta?
Decizia civilă, a T.B. Secţia a III.a, a fost atacată în termen, cu recurs, judecat la CAB, fără a se judeca cererea incidentală, de instanţa CAB. Se merită sesizarea CSM - S.J ?
Ce fel de incidentala?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cauza de contencios administrativ. instanta de judecata a incalcat ... snipe1975 snipe1975 Cauza de contencios administrativ. Instanta de judecata a incalcat prevederile articolului 395 paragraful (1) CPP prin nepronuntarea asupra tuturor cererilor ... (vezi toată discuția)
6 luni termen cedo raportat la momentul prezent ContSters83715 ContSters83715 in noiembrie 2010 instanta de recurs la litigii de munca ( CAB) s-a prnuntat in condica... in ianuarie 2011 am xeroxat sentinta civila d recurs care nu se ... (vezi toată discuția)
Contestatie in anulare szabodoinitadoina szabodoinitadoina am avut proces la judecatorie si mi s-a admis actiunea plingere la legea 18 de reconstituire 15 ha teren . la tribunal s-a admis recursul comisiei fond ... (vezi toată discuția)