Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cum putem sanctiona un vecin care in mod constant prin ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cum putem sanctiona un vecin care in mod constant prin actiunile ...

Cum putem sanctiona un vecin care in mod constant prin actiunile sale infunda canalizarea blocului? Acesta produce miere de albine si varsa in canalizare o substanta de culoarea si consistenta unturii, care se depune pe conducta (in special la coturile instalatiei),unde impreuna cu hartia igienica formeaza un dop. El nu recunoste nimic si nici noi nu stim cum sa procedam sa il tragem la raspundere, deoarece ne-am saturat sa platim cu totii desfundarea canalizarii . Multumesc!
Daca puteti să dovediți cumva ca daunele produse canalizarii sunt făcute de vecinul respectiv atunci aveti la indemana remediu juridic.Mie mi se pare greu să dovediți culpa acestuia,aici e problema...
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Asociatia de proprietari nu detine autoritatea si competenta sa aplice sanctiuni
Aveti dreptul sa prelevati mostra din substanta reziduala care colmateaza instalatia de preluare si deversare reziduri menajere ,si in raport de concluziile laboratorului de sanatate publica puteti sa dovediti natura reziduurilor si astfel puteti identifica si nominaliza autorul
Multumesc pentru raspuns!
Multumesc pentru raspuns! Asa ma gandeam si eu, insa e destul de dificil. Totusi ar fi singura solutie!