Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... CALCUL LUNAR AL al costului aferent caloriferelor cu ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

CALCUL LUNAR AL al costului aferent caloriferelor cu montaj repartitoare ...

CALCUL LUNAR AL al costului aferent caloriferelor cu montaj repartitoare cu citire prin unde radio.
Am repartitoare cu citire prin unde radio. Insa consumul este zero, in fiecare luna.
Ce trebuie sa fac, ca sa nu mi se mai aplice luna de luna un cost de calcul pentru fiecare calorifer, chiar daca nu se consuma nimic si indicele e zero mereu pentru toate caloriferele ?
Nu ar fi corect sa se calculeaze si sa platesc doar tranzitul agentului termic pe tevile comune ?
Ce trebuie sa fac pentru aceasta?

Multumesc .
In situatia dv ar trebui sa informati asociatia de proprietari,sa se aplice sigiliu la fiecare consumator
Din pacate nu se poate, fiindca lunar vine cineva cu o consola radio care trebuie sa "citesca" consumul dvs care poate fi zero sau unu sau doi sau treizeci , altul care descarca informatiile din consola si tipareste acel consum zero ... deci, exclus . E ca si cum nu vreti sa mai platiti administratorul fiindca nu locuiti acolo .